36V AC/DC Adapter Compatible with MW Mean Well GST160A36-P1M GST160A36 GST160A36P1M 36VDC 4.44A 160W DC36V 4440mA 36.0V Output Switching Class 2 Power Supply Cord Charger Mains PSU (Barrel)
★★★★★ 4.2 80 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by conamet.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • 100% Brand New, High Quality AC/DC Power Charger (non-OEM)
  • Input: 100V-240V AC; great for replacemnt or travel back up
  • Build in Dynamic IC, Charger IC & Power fuse for rapid charging and over charge protection.
Brand Kircuit
Color Black
Wattage 160 watts
Manufacturer Shenzhen Waweis Technology Co., Ltd
Power Source Corded Electric
Input Voltage 100 Volts (AC)
Mounting Type Wall Mount
Connector Type Barrel Plug
Output Voltage 36 Volts
Compatible Devices MW Mean Well GST160A36-P1M GST160A36 GST160A36P1M 36VDC 4.44A 160W DC36V 4440mA 36.0V Output Switching Class 2 Power Supply Cord Charger Mains PSU (Barrel)
Additional Features 100% Brand New, High Quality AC/DC Power Charger (non-OEM)
Compatible Phone Models MW Mean Well GST160A36-P1M GST160A36 GST160A36P1M 36VDC 4.44A 160W DC36V 4440mA 36.0V Output Switching Class 2 Power Supply Cord Charger Mains PSU (Barrel)
Connectivity Technology Powerline
Main Power Connector Type 2 Pin
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.2 out of 5
★★★★★
80 ratings | 33 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
78% (62)
4 stars
6% (5)
3 stars
3% (2)
2 stars
2% (2)
1 star
11% (9)